Yeni NJ1 ve NX7 makine otomasyon kontrolörleri

Yeni NX7 ve NJ1 makine kontrolörlerimizi çıkarttık. Bu ürünler, Sysmac Otomasyon Platformunun (bundan böyle kısaca “Sysmac” olarak anılacaktır) kalbinde bulunan Makine Otomasyon Kontrolörleri serisini daha da genişletmektedir. NX7 ve NJ1 ürünlerinin piyasaya çıkartılması, son teknoloji gelişmiş üretim sistemlerinden basit makinelere kadar geniş bir otomasyon çözümleri dizisinin oluşmasını sağlamaktadır.Sektörün En Hızlı* Makine Otomasyon Kontrolörü NX7
Yeni NX7; güvenilirlikten taviz vermeden hız sağlayan ve Intel® Core™ i7 quad-core işlemci ve büyük bellek kapasitesi sayesinde sektörün en hızlı* işlem hızına ulaşan bir amiral gemisi modeldir. IoT kullanan sofistike üretim tesislerinin geleceği üzerinde odaklanarak, eski işlemcilerin ve PLC’lerin çerçevesi dışında kullanıcılara ölçeklenebilirlik sağlayan bu entegre kontrolörü geliştirdik.
* İşlem Hızı. Mart 2015 tarihli araştırmamıza dayanır.
NX7_L.jpg
Temel makina kontrolörü NJ1
Makina kontrolörlerinin ölçeklenebilirliği, Sysmac çözümünün mevcut üretim ekipmanlarına uymasını sağlayan yeni NJ1 tarafından tamamlanmaktadır. NJ1, 2 ekseni bulunan ve NJ5/NJ3 Makine Otomasyon Kontrolörlerine tamamen uygun olan en temel Makine Otomasyon Kontrolörüdür. Ortak bir konsepti, boyutları, genel spesifikasyonları ve işlevleri paylaşan NJ1, servo ekseni bulunmayan veya az sayıda ekseni bulunan makineler için idealdir. En son ve en yeni bilgi iletişim teknolojisine (ICT) hızla uyum sağlayabilecek mimarisiyle, Sysmac son derece inovatif ve yenilikçi bir imalat ortamı sunmaktadır. Bunu, yazılımla birlikte çeşitli farklı uygulama işlevsellikleri yaratarak ve 3D simülatörler gibi üçüncü şahıs fabrika otomasyon donanımları ve tasarım araçlarını birleştirerek yapmaktadır.

Global eğilime yanıt vermek
Günümüzün imalat şirketleri, giderek artan çok çeşitli yeni tüketici gereksinimlerine ve isteklerine hızla yanıt vermek konusunda baskı altındadırlar. Bu baskı, bu şirketleri imalat ve üretim tesislerini IoT, Big Data ve diğer ICT gelişmelerinden istifade ederek yenilemeye ve geliştirmeye sevk etmiştir. İmalat şirketlerinin gereksinimlerindeki bu değişiklikleri öngörerek, imalatçılara sunduğumuz servis ve mühendislik desteğini daha da geliştirmek ve artırmak için Sysmac’ı ve diğer inovatif fabrika otomasyon cihazlarını daha da geliştirmeye yöneldik.Sysmac otomasyon platformu
2011 yılında NJ5’in piyasaya sunulmasından bu yana, veritabanı bağlanırlığı ve robotik fonksiyonları içeren uygulama çözümlerini geliştirdik ve sunduk. Yüksek-hızlı I/O Üniteleri, Sürücü, Güvenlik Komponentleri ve Görüntü İşleme Sensörleri gibi çevrebirim cihazları serisini de genişlettik. Bu yeni Makine Otomasyon Kontrolörleri sürümü, Sysmac’ın üretim tesislerinde daha da kolay benimsenmesini ve uyarlanmasını sağlamaktadır. Sysmac’ın sunduğu faydaları daha da geliştirerek ve Algılama ve Kontrol teknolojisi, birikmiş know-how’ı ve üçüncü şahıslarla işbirliklerinden yararlanarak, inovatif çözümler yaratmaktayız.
Sysmac -hepsi bir arada- Otomasyon Platformumuzun avantajlarına bir bakın.