Modicon M251

      Enerji yönetimi alanında dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, aynı ağ içinde makine ve iletişim üzerinden iletişim kurabilen yeni Modicon M251 denetleyicisini tanıttı. Modicon M251; İki Ethernet portu ve dahili bir Ethernet anahtarıyla, iki Ethernet ağı üzerinden paralel olarak iletişim kurabilir ve istenirse, bu sistemlerden birinde Ethernet ana aygıtı olarak işlev görebilir.

 

 

          Hat denetleyicisi olarak işlev gören Modicon M251, modüler makineler ve dağıtık mimarilere sahip sistemlerde merkezi zeka olarak kullanım için anahtar teslimi bir çözüm sunar. Ek olarak, denetleyici etkileyici performans rezervine sahip makinelerin büyük ölçekli iletişim görevlerini yerine getirerek aynı anda kısa döngü süreleri ile tutarlı çalışmasına olanak tanır.

 

Ethernet ana iletişimine alternatif olarak Modicon M251, aynı işlevlere sahip Canopen iletişim sürümünü de sunar. Canopen PLC, 63 cihaza kadar destekler. Ayrıca, her türlü programlama için bir USB portunun yanı sıra mobil cihazlardan uzaktan erişim sağlayan bir Web sunucusu da içerir.

Modicon M251, G / Ç terminallerini içermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Ancak, bir genişletme barasıyla, kullanıcılar denetleyiciye G / Ç modülleri ekleyebilir. Modicon M251 dahil tüm kontrol cihazları için muhafazaların sağ tarafında, geleneksel çözümlerden 10 kat daha hızlı bir G / Ç genişletme barası vardır.

Modicon kontrol cihazları, yeni geliştirilen Modicon TM3 genişletme modüllerine ayrı G / Ç konfigürasyonları kurarak esnek ve özelleştirilebilir genişletme sağlarken, 14 terminale kadar ilave edilebilir.

Ayrıca, yeni makine emniyet sistemi modülleri, kontrol cihazlarına TM3 I / O busbar üzerinden bağlanabilir. Yeni TM3 makine emniyet modülleri, makine emniyet sisteminin diyabetik ve izleme özelliklerini arttırır.

Çok sayıda ve farklı standart güvenlik modülleri ve fonksiyon modülleri, güvenlik süresini standartlara uygun bir şekilde yerine getirirken kurulum süresini azaltır ve büyük esneklik sunar. Ayrıca, I / O güvenlik terminallerinin sağ tarafına eklenebilir ve Modicon TM4 busbar ile sol tarafa ek iletişim modülleri eklenebilir.

Modicon M251 kolay veri işlemeye sahiptir ve kasasında basılı QR kodu ile Schneider Electric'e gönderilebilir. QR kod; Schneider Electric servis veya destek personeli ile iletişim kurarken ortaya çıkabilecek yanlış anlaşılmaları önler.

Modicon M251, kolay veri işleme özelliğine sahiptir ve kullanıcı verilerine kolayca erişilebilir. Kullanıcı program ve bellenim verilerini SD kartlarda saklayabilir ve bir bilgisayara ihtiyaç duymadan verilere erişilebilir. Modicon M251 sistem tasarımı, MachineStruxure çoklu kontrolör platformunun tüm kontrol cihazları için geliştirilmiş bir araç tabanlı mühendislik paketi olan SoMachine'ye dayanmaktadır. Denetleyici programları, IEC 61131-3'ün ortak dillerinde oluşturulabilir ve farklı Modicon denetleyicileri arasında değiştirilebilir.